Maça “Aktarma” yapmışlar…

774

Beşiktaş – Fenerbahçe maçına girmek için şansını İstanbul Kart’la deneyenler başarılı olunca ortalık karıştı.

1
Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu hafta uygulamaya koyduğu E-Bilet sistemi Spor Toto Süper Lig’in 30. haftasında kullanılmaya başlandı…

Tam da derbi haftasına gelen yeni sistemde de aksaklıklar arka arkaya geldi…

Hürriyet’in haberine göre yüz tanıma sistemindeki kısa süreli aksaklık sonrasında en büyük bomba vatandaşların toplu taşıma araçlarına binerken kullandığı İstanbul Kart’ın turnikeleri çalıştırması herkesi şaşırttı. Birkaç geçiş sonrasında görevliler durumu farketti ve o sistem kaldırıldı.

CHA ise E-Bilet’le maça girmeye gelen taraftarların İstanbulkart ile de stada girilebildiğini bildirdi. Haberin internet sitelerine düşmesinin üzerine harekete geçen yetkililer hatayı düzelttiği ve İstanbulkart ile stada girişlerin engellendiği belirtildi.

CHA’nın geçtiği habere göre Passolig yetkilileri konuyla ilgili yaptıkları açıklamada, “Beşiktaş-Fenerbahçe maçı öncesinde saat 17.00 sularında birkaç turnikeye özel arızalar oldu ve giderildi. Sistemsel aksaklık olmamıştır. Şuanda bütün sistem ve turnikeler çalışmaktadır. Şu ana kadar bütün taraftarlar sorunsuz koltuklarına oturmuştur” denildi.