1) Avustralya – Eyre Otobanı

Uçsuz bucaksız vahşi yaşamıyla Avustralya yazın 55 derece sıcaklığıyla bu otoban adeta bir cehennem. Su kaynaklarına 330 KM uzaklıkta olan otobanda kaza yapmanızı tavsiye etmiyoruz.

1

2) İngiltere – Cat Ve Fiddle

Macclesfield ve Buxton arasında yer alan bu yol sürücüleri uyaran tabelalarla dolu.

2

3) Çin – Sichuan Otobanı

Tibet’e uzanan bu otoban adeta bir yılan şeklini andırıyor. Her virajı ölümlerle dolu.

3

4) Brezilya – Senna Otobanı

İngiltere’yle karşılaştırıldığında Brezilya’da yollarda 10 kat daha fazla kişi ölüyor. Sao Paulo’da bulunan ismini ünlü F1 Pilotu Senna’dan alan otoban aşırı hız yapan sürücülerle dolu.

4

5) Kenya – Chiromo Yolu

Afrika kıtasının en korkunç yolu Kenya’da. Yerel sürücülerin dikkatsizliği ve birçok vahşi hayvan size kaza yaptırabilir.

5

6) Portekiz – Algarve Sahili

Avrupa’nın en kötü yol ölüm grafiğine sahip olan Portekiz’de N125 sahil yolu dar ve virajlarla dolu.

6

7) Fransa – Arc De Triomphe

Çeşitli birleşen yolları ve kavşaklarıtla oldukça karışık bir yol olan Arc De Triomphe Paris’in kabusu gibi. 12 dakikada bir kaza oluyor.

7

8) Hindistan – Agra Yolu

4 milyon otomobil, 1 milyon motosiklet ve 10 milyon kadar bisiklet bu trafiğe çıkıyor. 150 KM’lik uzunluğuyla Agra Yolu’nda yılda ortalama 500 motosiklet sürücüsü ölüyor.

8

9) Bağdat/Irak – Irish Route

Irak’ın başkenti Bağdat’ın Havalimanıyla şehir merkezini bağlayan yol türlü tehlikelerle dolu. Özellikle intihar bombacılarıyla.

9

10) Bolivya – Yungas Yolu

La Paz şehrine inen tek şeritli, toprak tabanlı yol 4 bin metrelik şarampolleriyle ünlü. 60 KM’lik bir yol olan Yungas Yolu 300 senedir kullanılıyor.

10